Blog > Komentarze do wpisu

POPIELEC

Przypadkowo natknęłam się na tekst, który w dniu dzisiejszym ma swoją szczególną wymowę. Autorką jest polityk, publicystka, była dziennikarka "Świata Młodych", Hanna Mierzejewska.          

Moje przemyślenia » Popielec

Czym dłużej stąpam po świecie, im trudniej dźwigać mi moje lata, tym więcej i więcej odkrywam prawdy i mądrości w nauce Chrystusa. Jakże nam potrzebny w dzisiejszych zwariowanych czasach ten moment zatrzymania, wejście w czas postu, refleksji i spotkania się ze swoją marnością: z prochu powstałeś i w proch się obrócisz! Nikt nie może temu faktowi zaprzeczyć, największy racjonalista, liberał i ateista.

Trudno w XXI wieku zachować – w rozbuchanej cywilizacji, gdy zajęci jesteśmy dbaniem o wygodę i skracaniem sobie wszelkiego wysiłku, unikaniem cierpienia – post i zanurzyć się w czas pokuty. Jakże trudno nam, zabieganym ludzikom, wypełniającym oczekiwania szefów, żon, rodziców i swoje własne, pojąć znaczenie słowa pokuta.

Dla większości z nas jest to jakiś anachronizm, średniowieczna przeszłość. Co to jest pokuta? Za co mam pokutować, przecież staram się wyrobić ze wszystkim, jestem ok, mam stanowisko, rodzinę, ciężkie życie, kredyt do spłacenia. To moja pokuta!
A jednak… Spojrzenie na siebie jak na grzesznika, słabeusza, większego czy mniejszego oszusta, pyszałka – daje wspaniały dystans, oddech i w efekcie spotkanie się z prawdą o sobie samym, prawda, która oczyszcza, daje ulgę i wytchnienie.
Skąd dzisiaj tak ogromny procent ludzi cierpiących na depresje, nerwice, lęki, zaburzenia osobowości?
Trzeba stanąć w prawdzie, zobaczyć siebie!
środa, 21 lutego 2007, ewa777

Polecane wpisy

  • DOBRYCH ŚWIĄT

    Życzę wszystkim, którzy tu zajrzą, zdrowych, spokojnych, rodzinnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkiego najlepszego Kochani!

  • 14 LAT!

    Kilka dni temu minęło 14 lat od dnia, kiedy zaczęłam pisać ten blog. I cóż mogę powiedzieć? Tylko chyba znów jęknąć i zastanowić się, jak ten czas niesamowici

  • CZAS

    Z okazji dzisiejszego święta jakiś dumny tata zaprezentował na twiterze "występ" swojego synka. Odsłuchajcie to: https://twitter.com/PiotrBaronJazzʌ

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2007/02/21 17:50:16
pokuta - to może ostatni kraj i ludzie w nim żyjący zastanawiający się nad pokutą, nad oczyszczeniem, miłością i dobrocią;)) smutne to...i przykre;))
-
2007/02/21 20:20:16
Najtrudniej właśnie jest zobaczyć siebie...
Click for Warsaw, Poland Forecast