Blog > Komentarze do wpisu

KARIERY PIERWORODNYCH

Podobno kolejność, w jakiej rodzą się dzieci w rodzinie, ma wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne tych dzieci, a także na ich osobowość, zachowanie, możliwości intelektualne, a potem prestiż zawodowy. Dzieci, które urodziły się pierwsze, według badań przeprowadzonych w Ameryce, robią w życiu wielkie kariery, są prężne, ambitne i przebojowe, to one zajmują czterdzieści trzy procent stanowisk kierowniczych. Informacje te zostały opublikowane w książce o znamiennym tytule: "Dlaczego pierworodni rządzą światem, a najmłodsi chcą go zmieniać" i przedstawione w którymś z numerów "Wprost".
Ja odnoszę się do takich stwierdzeń sceptycznie i nie bardzo w nie wierzę. Być może największą rolę odgrywa tu wychowanie, pierwszemu dziecku rodzice poświęcają zazwyczaj najwięcej czasu.

środa, 30 stycznia 2008, ewa777

Polecane wpisy

  • DOBRYCH ŚWIĄT

    Życzę wszystkim, którzy tu zajrzą, zdrowych, spokojnych, rodzinnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkiego najlepszego Kochani!

  • 14 LAT!

    Kilka dni temu minęło 14 lat od dnia, kiedy zaczęłam pisać ten blog. I cóż mogę powiedzieć? Tylko chyba znów jęknąć i zastanowić się, jak ten czas niesamowici

  • CZAS

    Z okazji dzisiejszego święta jakiś dumny tata zaprezentował na twiterze "występ" swojego synka. Odsłuchajcie to: https://twitter.com/PiotrBaronJazzʌ

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2008/01/30 21:29:46
Akurat u mnie było na odwyrtkę!
być może dlatego, że synek chorował i wzięłam urlop bezpłatny oraz dziekankę; mogłam więc poswięcic mu duzo czasu.
Córcia - pierworodna, to był"rusek". Wprawdzie w hierachi zawodowej stoi niżej od syna, ale za to emocjonalnie jesat silniejsza.
-
2008/01/31 20:56:25
Różnie to chyba bywa. Nie zgadzam sie z takimi uogólnieniami jak w tym artykule.
-
Gość: , *.hsd1.md.comcast.net
2008/02/07 02:58:05
Moj starszy brat (najstarszy) w tym roku
skonczy 47 lat: ciagle jest polaczony
pepowina z rodzicami, nigdy nie udalo mu sie niczego dokonczyc. Zawsze uwaza ze swiat probuje mu zrobic krzywde, nigdy nie probowal poniesc konsekwencji swoich decyzji i bledow.

Ja najmlodsza- po wysilkach wychowaczych rodzicow (siostra i brat)
nie mieli czasu na pilnowanie i wspieranie mnie.
Jestem samodzielna finasowo od czasu matury, zarabiam najwiecej pieniedzy, mam najwiecej wyksztalcenia, najwyzsze stanowisko..... najwiecej przyjaciol, najbardziej znana poza kregiem rodzinnym........
Jestem jedyna martwiaca sie i pomagajaca rodzicom i rodzenstwu.
Moze jestem tylko przykladem ze od kazdej reguly sa wyjatki.
Pozdrowienia
-
2008/02/07 10:07:48
Gość - No proszę! Widać, ile warte są takie uogólnienia jak w artykule. Dziękuję za wpis. Pozdrawiam.
Click for Warsaw, Poland Forecast