Blog > Komentarze do wpisu

ART PROJECT

Bardzo mi się podoba nowa propozycja Googli: ART PROJECT . Nie musimy już jeździć za granicę, żeby zobaczyć dzieła najsławniejszych malarzy. Google dają możliwość obejrzenia ponad tysiąca obrazów znajdujących się w siedemnastu słynnych światowych muzeach. Mamy szansę zwiedzić Galerię Uffizi we Florencji, Ermitaż, Metropolitan Museum  of Art w Nowym Jorku, Galerię Tretiakowską, Muzeum Vincenta van Gogha w Amsterdamie, National Gallery w Londynie i inne. Można wędrować po muzeach i dokładnie przyglądać się poszczególnym obrazom, można je powiększać, zmniejszać i oglądać ze wszystkich stron. Swoje zwiedzanie zaczęłam od wizyty w Galerii Uffizi, będę chodzić od muzeum do muzeum. Bardzo mi się ta inicjatywa Googli podoba. A jeśli chodzi o sztukę, jedną z moich ulubionych stron jest TA. Kiedyś już podawałam ten adres. Kręcąc myszką po ekranie, można bardzo dokładnie obejrzeć całą Kaplicę Sykstyńską. Zastanawiam się tylko, czy po takim wirtualnym zwiedzaniu chciałoby mi się jeszcze, gdybym miała taką możliwość, pójść na przykład do zatłoczonej Kaplicy Sykstyńskiej, żeby zobaczyć freski Michała Anioła "na żywo". Jak myślicie, czy taki komputerowy kontakt ze sztuką nie zniechęci ludzi do odwiedzenia muzeów?

środa, 09 lutego 2011, ewa777

Polecane wpisy

  • KRYNICA

    W mojej kuchni najważniejszym sprzętem jest radio, kiedyś już o tym pisałam. W sobotę przed południem Jedynka nadawała program z Krynicy-Zdroju. Słuchałam z wie

  • POLSKIE DROGI

    W sobotę musiałam być w małym mieście na Mazowszu, jego nazwa nie ma znaczenia. Postanowiłam pojechać tam autobusem PKS. PKSem nie jechałam od wielu lat i dotąd

  • MOJE WYCIECZKI

    Dzisiaj przed południem zwiedzałam świat z Google Street View. Bardzo mnie to wciągnęło. Obrazy z ulic są tak wyraźne, że mogłam nawet odczytać numer na drzwiac

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/02/10 00:02:36
Ucieszylam sie linkiem do tej strony googla Art Project, mimo, ze w wielu z tych muzeow bylam i ogladalam eksponaty i obrazy w rzeczywistosci. Ale teraz z przyjemnoscia bede wedrowala wirtualnie, bo to jest fantastyczna mozliwosc obejrzenia dokladnie i bez pospiechu. Lazenie na wlasnych nozkach jest, czasami, bardzo meczace i nie zawsze zdazy sie obejrzec wszystko, co jest interesujace.
Nie wydaje mi sie, ze muzea straca zwiedzajacych, bo jednak jest to przezycie stanac "oko w oko" z przepieknym obrazem, w calej jego okazalosci. .-))))
-
2011/02/10 01:19:45
Tak, bardzo fajna strona google, ale powiem Ci, że zwiedzanie na żywo, mimo zmęczenia, jest o wiele ciekawsze. Do dziś wspomina niektóre muzea jak ermitaż w Sankt Petersburgu czy galerię w Londynie. A np. Luwr jest tak duży, że nie zwiedzi się go w jeden dzień. Wirtualnie można obejrzeć nawet dokładnie, ale to jednak nie to samo, co w realu.
Pozdrawiam serdecznie.
Belita
-
2011/02/10 10:18:56
Nie każdemu będzie w życiu dane zwiedzić wszystkie galerie świata, więc taka wirtualna podróż jest jak najbardziej a`propos. I nie wydaje mi się, aby przez to było mniej zwiedzających w muzeach. Kiedy internet zadomowił się na dobre, wieszczono, że upadnie czytelnictwo książek i gazet, a jak wiemy trzyma się dobrze.
-
2011/02/10 10:38:38
Ewo, w dobie internetu byłam ostatnio z moją wnuczka w Rzymie, zwiedzałyśmy przez tydzień wszystko to co chciała wnuczka, było tego ogromnie dużo w tym Kaplica Sykstyńska i wiesz, teraz tylko mam dostep do detali ale real jest fascynujący, więc muzea moga byc spokojne o swoja przyszłość, jednak co sama doświadczasz a później w internecie doogladasz to dopiero frajda, ponadto kolory kaplicy po odnowieniu sa zupełnie inne niż kilkanaście lat temu, one teraz są takie jak po namalowaniu fresków, więc wrażenia są ogromne, a poza tym tłum ludzi z zadartymi głowami podziwiajacy freski w cichości bo nie można rozmawiać jest też wart zobaczenia, nie martwię się zatem ani internetem ani muzeami, a widziałam je prawie wszystkie, teraz zaś mogę doobejrzeć szczegóły, bo mnogość obrazów nie pozwala zapamiętać wszystkiego
pozdrawiam
j
-
2011/02/10 12:32:48

Tłumów nie znoszę i wszelkie imprezy stadne wolę oglądać w tv niż na widowni, w ścisku i hałasie, wyjatkiem są koncerty na małych widowniach.

Idę testować 'art projekt';)
-
2011/02/10 21:21:44
jednak internet bardzo przybliża świat. Jedno kliknięcie i już masz. Są to niewątpliwie plusy, choć jak wszystko ma to i minusy. pozdrawiam ciepło :)
Click for Warsaw, Poland Forecast